Twórca CSGO Daniel zatrzymany! Grożą mu poważne konsekwencje!

Twórca CSGO Daniel zatrzymany! Grożą mu poważne konsekwencje!

Premiera CS:GO w Chinach pod nazwą "Perfect World" wywołała falę burzliwej dyskusji nad przyszłością Counter-Strike. Premiera ta wiązana była z wyjściem nowego silnika Source 2 czy nowymi serwerami Valve 128 tickrate. Weryfikacja tych zdarzeń nastąpiła bardzo szybko, jednak nie obyło się bez nieprzyjemnych incydentów. Mieszkaniec Chińskiej Republiki Ludowej (ukrywany pod nickiem Panmou) został pociągnięty do odpowiedzialności za stworzenie i rozpowszechnienie cheata pod nazwą "CSGO Daniel".


Odbierz darmowe skiny CS:GO - Lista ruletek CS GO darmowe kodyOdbierz darmowe coinsy do betowania w CS:GO

Perfect World - chińska wersja CS:GO

Dla osób niewtajemniczonych - niedawno premierę miała chińska odsłona gry CS:GO. Generalnie gra została wypuszczona pod nazwą Perfect World, która z uwagi na tamtejsze prawo musi nieco różnić się od oficjalnej wersji Counter-Strike: Global Offensive. Ma swoje plusy jak i minusy, wynikające z rygorystycznego podejścia władzy.

Zobacz również: Source 2 w CS:GO? Serwery 128 tickrate oraz nowa operacja już tego lata!

Interesującymi faktami są na pewno własne chińskie serwery oraz przede wszystkim oficjalne serwery 128 tickrate, które znajdziemy jedynie w wersji Perfect World. W Europie i świecie zadowolić się musimy zaledwie serwerami 64 tickrate.

Perfect World odróżnia się również tym, że do zakupu gry podejść mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, a sam zakup wiążę się z podaniem wszystkich danych personalnych. Gdyby podobna sytuacja miała mieć miejsce w Polsce, przy zakupie musielibyśmy podać wszystkie dane osobowe - od imienia i nazwiska, przez pesel aż po miejsce zamieszkania. Dzięki temu każde najmniejsze wykroczenie może być surowo karane, gdyż władze mają dokładne informacje jak nazywa się cheater, gdzie mieszka, ile ma lat itd. Tyle tytułem wstępu przejdźmy może do opisu całego zajścia, jakim jest zatrzymanie Panmou - chińskiego twórcę cheata o nazwie CSGO Daniel.

Panmou - chiński twórca cheata CSGO Daniel

Jak wspomniałem wyżej, prawo Chińskiej Republiki Ludowej jest bardzo rygorystyczne i nie uwzględnia żadnych ulg czy taryf łagodzących. Cyber-przestępczość jest w Chinach karana dokładnie na równi ze zwykłymi przestępstwami. Przekonał się o tym Panmou - ukrywający się pod tym nickiem chiński twórca nielegalnego oprogramowania.

Twórca CSGO Daniel zatrzymany! Grożą mu poważne konsekwencje!
Źródło: http://www.csgo.com.cn/

26 września do władz Chińskiej Republiki Ludowej dotarła informacja, że blisko 4300 kont zostało zidentyfikowanych przez system jako konta łamiące regulamin, czyli po prostu używanie cheatów. Szybko okazało się, że podejrzani wyłapani zostali dzięki użyciu cheata od Panmou o nazwie CSGO Daniel.

Zobacz również: Zmieniona czcionka w CS:GO - download i poradnik

Dojście do twórcy nielegalnego oprogramowania nie było trudne - chińskie służby mają dostęp praktycznie do wszystkiego, więc zidentyfikowanie nazwiska czy adresu zamieszkania to kwestia kilku godzin.

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Panmou chciał po prostu na tym zarobić, wykorzystując do tego swoją wiedzę. Dla graczy, którzy kupili ten hack i zostali wykryci przez system również przewidziana jest kara, jaką jest stała blokada konta, czyli pozbawienie licencji na granie w CS:GO w Chinach.

Kara dla twórcy CSGO Daniel

Z racji surowego prawa, Panmou nie wywinie się z odbycia kary. Za tworzenie i rozpowszechnianie nielegalnego oprogramowania grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny w wysokości pięciokrotnego przychodu uzyskanego z tytułu sprzedaży cheata CSGO Daniel.

Twórca CSGO Daniel zatrzymany! Grożą mu poważne konsekwencje!
Źródło: http://www.csgo.com.cn/

Widząc tak surową karę już wiemy dlaczego w Chinach tak mało jest Cyber-przestępców. Czy taka kara jest odpowiednia? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.


Zajrzyj również na inne nasze strony:

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.