Nowy sposób na SCAM w CS:GO? Jak nie zostać okradzionym?

Nowy sposób na SCAM w CS:GO? Jak nie zostać okradzionym?


Ostatnio w internecie aż roi się od scamerów (oszustów). Mają na to bardzo wiele różnych sposobów, a wyeliminowanie jednego z nich wiążę się z wynalezieniem nowego. Bardzo popularny stał się ostatnio scam w CS:GO na kod (klucz) produktu/gry. Na ten nowy sposób na scam w CS:GO dało się nabrać kilku YouTuberów, wśród których był między innymi Piotr "izak" Skowyrski. Przeczytaj temat, aby dowiedzieć się jak nie zostać oszukanym w CS:GO.


Odbierz darmowe skiny CS:GO - Lista ruletek CS GO darmowe kodyOdbierz darmowe coinsy do betowania w CS:GO

Jak działają scamerzy (oszuści) w CS:GO?

Osoby takie działają bardzo szybko i potajemnie, nie jesteś w stanie na pierwszy rzut rozpoznać, czy rzeczywiście masz do czynienia z oszustem. Wykorzystają Twoją nieuwagę, Twoje zaufanie, aby się na Tobie wzbogacić - aby Cię oszukać. Sposobów takich jest na prawdę masa, jednak ostatnio bardzo popularny stał się SCAM na grę/klucz produktu na Steam. O co dokładnie chodzi?

Zobacz również: Jak zdobyć pierwszą kosę w CS:GO za darmo? Sposoby na skiny!

Scam w CS:GO na grę na Steam

Oszust wysyła do Ciebie klucz do gry, który możesz aktywować bezpośrednio u siebie na Steam'ie. Mówi Ci, że to prezent, że on już taki ma i że to jest np. GTA V albo inna bardzo droga gra. Gdy ją aktywujesz zobaczysz, że dostałeś jakieś dziadostwo za kilka centów, ale nie przejmiesz się tym i usuniesz delikwenta ze znajomych. Co się dzieje dalej?

Otóż Steam ma taką politykę, że mogę pomóc Ci w przywróceniu hasła do konta po podaniu im chociaż jednego pełnego kodu gry, która znajduje się w Twojej bibliotece. Jako że wklepałeś kod do gry od złodzieja to i on ten kod posiada, dzięki czemu w łatwy sposób może dostać się do Twojego konta Steam dzięki pomocy Valve.

W kolejnym kroku złodziej może bez problemu zmienić Twoje hasło, usunąć mobilny token z Twojego telefonu i podpiąć swój, przez co w prosty sposób będzie w stanie wysłać wszystkie Twoje skiny na swoje konto, no będzie w stanie zrobić wszystko.

Na taki scam nabrało się wiele osób, wiele YouTuberów - dostali niby prezent/donate w postaci gry od swojego widza, a tak na prawdę był to sposób na włamanie się na konto. Na ten nowy sposób na scam w CS:GO dał się nabrać między innymi Piotr "izak" Skowyrski. Na szczęście można to szybko odkręcić, lecz jeśli zareagujemy zbyt późno - złodziej może zdążyć nas okraść.

Jak nie zostać okradzionym w CS:GO?

Pierwsza zasada to NIE UFAĆ NIKOMU. Nie podawaj swoich danych nikomu, nawet znajomym. To Twoje konto i to Ty ponosisz odpowiedzialność za ewentualne problemy. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Ważne jest również częste aktualizowanie swoich haseł - zabezpiecz konto, zmieniaj je co jakiś czas, ale zmieniaj na długie, skomplikowane, małe i duże litery, znaki, cyfry itd.

Po trzecie - nie przyjmuj zaproszeń od podejrzanych osób, a jeśli już dostaniesz od takiego wiadomość POD ŻADNYM pozorem nie wchodź w linki od niego. Podejrzany link to pierwszy krok od scamu.

No i na końcu - bądź mądrzejszy, nie daj sobą manipulować, myśl trzeźwo, musisz wiedzieć kiedy wymiana może stać się scamem, musisz być o krok przed złodziejem. Nie zapomnij o zgłoszeniu takiej osoby, aby zwiększyć szansę na blokadę jego konta.


Zajrzyj również na inne nasze strony:

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.