Co to jest retake w CS:GO? Co znaczy retake? Jak go ćwiczyć?

Co to jest retake w CS:GO? Co znaczy? Jak go ćwiczyć?

Co to jest retake? Odbijanie bombsite w CS:GO


Retake (w wolnym tłumaczeniu jest to odbijanie, w tym przypadku odbijanie bombsite'ów) to nieodłączny element gry w CS GO. Wiadomo, że będąc CT (antyterrorystą) naszym priorytetem jest niedopuszczenie do zaplantowania bomby, ewentualnie skuteczne jej odbicie i zdefowanie. W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci co to jest retake w CS GO, do czego służy retake, gdzie znajdziesz odpowiednie do tego mapy lub serwery społeczności oraz jak grać na takich serwerach, aby wynieść z tego jak najwięcej.


Odbierz darmowe skiny CS:GO - Lista ruletek CS GO darmowe kodyOdbierz darmowe coinsy do betowania w CS:GO


Retake - co to znaczy?

Jak już wspomniałem, retake w CS GO to inaczej odbijanie bombsite'ów. Umiejętność ta jest mega ważna, gdyż może zadecydować o losach rundy. Każdy gracz powinien doskonale opanować retake'owanie BS'ów, które w mniejszym lub większym stopniu ułatwia nam kontrolowanie przebiegu rundy. Retake to nic innego, jak nauka gry indywidualnej w ciężkiej sytuacji, np. w clutchu 1v1 czy 1v3, ale również zagrań drużynowych, w przypadku przewagi Twojego zespołu.

Co to jest retake? W czym mi pomoże?

Retake w CS GO należy do podstawowych czynności jako antyterrorysta. W każdym meczu spotykasz się z sytuacją, w której to musisz odbić BS nie wiedząc gdzie jest Twój przeciwnik. Ćwiczenie retake'u na serwerach czy mapach pomaga w lepszym pozycjonowaniu się na mapie, pomaga wyćwiczyć pewne schematy, zachowania, gdzie w clutchu ciężko zachować racjonale myślenie, często postępujemy pochopnie, przez co nasze decyzje zwykle są błędne. Granie na serwerach retake wywołuje w nas pewne zachowania, dzięki czemu wiemy z jakiej pozycji możemy spodziewać się przeciwnika, jak się ustawić, jak ustawić swój celownik. To nie jest nic trudnego, wszystko zależy od naszego nastawienia. Jeśli wiemy, jak zaplantowana jest bomba, dzięki retake'om możemy domyślić się jak ustawił się nasz wróg, w tym przypadku terrorysta.

Ćwiczenie retake na mapach/serwerach

Co to jest retake już wiemy, teraz przejdźmy do konkretów, czyli gdzie spróbować go poćwiczyć?
Na myśl od razu przychodzą nam dwa sposoby - pierwszy to mapy z warsztatu Steam, a drugi to oczywiście serwery społecznościowe. Zacznijmy więc od map z warsztatu.

Zobacz również inne mapy treningowe: CS:GO - Mapy treningowe, mapy do ćwiczeń z warsztatu

Specjalnie dla Was przygotowałem spis map z warsztatu Steam, które nadają się idealnie do ćwiczeń retake wraz ze swoim teamem/znajomymi. Są to specjalne mapy takie jak CS GO dust2 retake B, mirage retake B oraz A, cobblestone retake, inferno czy train. Może się zdarzyć, że niektóre z nich potrzebować będą specjalnego configu do retake w CS GO.


Overpass bombsite A retake map workshop
Cache bombsite A retake map workshop
cobblestone bombsite B retake map workshop
mirage bombsite B retake map workshop
cache bombsite B retake map workshop
train bombsite B retake map workshop
dust bombsite A retake map workshop
inferno bombsite B retake map workshop
overpass bombsite B retake map workshop
cobblestone bombsite A retake map workshop
mirage bombsite A retake map workshop


Drugą opcją są oczywiście najpopularniejsze serwery retake w CS GO, gdzie możemy mierzyć się jak w prawdziwym meczu, 5v5. Serwery te mają własne configi, skrypty, pluginy, dzięki czemu możemy dobierać ustawienia broni, skinów itd. pod siebie.

Zobacz również: Mapy CS:GO - Szukanie kosy, Hide and Seek, Prop Hunt

Serwery retake CS GO należą do jednych z najpopularniejszy, tzn. do najchętniej odwiedzanych przez graczy. Dlaczego? Na takich serwerach oprócz odbijania bombsite możemy pogadać z ludźmi, pobawić się kosami, skinami, a do tego poćwiczyć elementy zaskoczenia.

Do najciekawszych serwerów retake CS GO należy między innymi polski retake Katowice. Posiada on trzy różne serwery oznaczone jako retake Only Pistols, Normal oraz Pro. Są to:

Nazwa: [5vs5] CSKatowice.com [RETAKE PRO][VIP][128 TR][FAST DROP]
IP: 91.224.117.169:27015

Nazwa: [5vs5] CSKatowice.com [RETAKE Normal][VIP][128 TR][FAST DROP]
IP: 91.224.117.111:27015

Nazwa: [5vs5] CSKatowice.com [RETAKE Only Pistols][VIP][128 TR][FAST DROP]
IP: 91.224.117.145:27015

Zajrzyj również na inne nasze strony:

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.