Poradnik - Bunnyhop w CS:GO, komenda na Auto BH

Poradnik Bunnyhop w CS:GO, komendy na Auto BH

W dzisiejszym poradniku omówimy sobie podstawy Bunnyhop w CS:GO, przedstawię sposoby jego wykorzystywania, wpływ BH na grę oraz jak ustawić odpowiednie bindy i komendy do Auto BH w CS:GO.


Odbierz darmowe skiny CS:GO - Lista ruletek CS GO darmowe kodyOdbierz darmowe coinsy do betowania w CS:GO


Co to jest Bunnyhop?

Bunnyhop (skrótowo nazywany BH) to nic innego jak umiejętność szybszego poruszania się w CS:GO dzięki wyćwiczonemu skakaniu. Dzięki bh możemy w łatwy sposób przemieścić się znacznie szybciej od swoich teammate'ów czy przeciwników. No ale niestety, aby bh był łatwym sposobem, trzeba poświęcić sporo czasu na jego naukę. W rzeczywistości ta umiejętność nie jest prosta, choć pozornie może się tak wydawać, bo przecież w CS:GO skacze każdy gracz, od Silvera, przez Golda aż do samego Globala. Jednak ich poziom różni się znacznie.

Jak działa Bunnyhop?

W CS:GO (biegnąc z nożem w ręku) możemy poruszać się maksymalnie z prędkością 250 vel. (vel = velocity - jednostka prędkości używana w CS:GO). Jednak z umiejętnym wykorzystaniem bh możemy znacznie zwiększyć tę prędkość, dzięki czemu dotarcie z punktu A do punktu B zajmie nam mniej czasu niż naszym kompanom. Szybciej zajmiemy dogodną pozycję, możemy wcelować się w naszego przeciwnika zwiększając szansę na fraga czy wygranie rundy. Bh nie ma aż takiego znaczenia na niższych rangach, jednak na wyższych (supreme/global czy 10 lvl na Faceit) jest mega potrzebny.

Zobacz również: Zarabianie na skinach CS:GO - NOWE TRYBY RULETKI!

Do odpowiedniego skakania na bh oprócz dobrego movementu w CS:GO potrzebny jest też wyćwiczony strafe (strejf, strejfowanie, czyli odpowiednie naciskanie klawiszy A/D razem z poruszaniem myszki w lewo/prawo). Można uczyć się tego na normalny mapach w CS:GO, jednak zdecydowanie poleca się mapy z warsztatu Steam do bh, czy też serwery społecznościowe, które przeznaczone są tylko i wyłącznie do nauki bh, strafe'ów czy surf'u.

Komendy na Auto Bunnyhop

Jakiś czas temu, Valve wprowadziło do CS:GO komendę na auto bh, dzięki czemu na własnych serwerach (lokalnych) możemy pobawić się tą opcją bez posiadania specjalnych umiejętności. Istnieją też inne komendy na ułatwienie sobie gry.  • sv_autobunnyhopping 1
  • sv_enablebunnyhopping


sv_autobunnyhopping 1 - włączenie auto bh na serwerze lokalnym (0 - wyłączenie)
sv_enablebunnyhopping - usuwa limit prędkości podczas skakania

Musimy pamiętać, że te komendy działają jedynie na serwerach lokalnych. Na serwerach społecznościowych koniecznie musimy je poprzedzić rcon'nem, czyli przed każdą z nich wpisujemy rcon, np. rcon sv_autobunnyhopping 1.

Komendy na ułatwienie BH

Istnieją również pomocne komendy, dzięki którym nasz bunnyhop stanie się jeszcze prostszy.

sv_staminamax 0
sv_staminajumpcost 0
sv_staminalandcost 0
sv_staminarecoveryrate 0
sv_airaccelerate 2000

Bindy na BH

Bunnyhop, czyli skok, możemy również ustawić na myszce, pod scroll'em, dzięki czemu stanie się on wygodniejszy i łatwiejszy do wykonania.

Scroll w górę:
bind "MWHEELUP" "+jump"

Scroll w dół:
bind "MWHEELDOWN" "+jump"

Cofnięcie powyższych:
bind "MWHEELUP" "invprev"
bind "MWHEELDOWN" "invnext"

Możesz w komentarzu podzielić się swoją opinią na temat Bh, jak Tobie wychodzi i jakie były Twoje początki.

Zajrzyj również na inne nasze strony:

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.